Idrizi: Rama, njeriu që mund të blejë e të shesë gjithçka

Idrizi: Rama, njeriu që mund të blejë e të shesë gjithçka

Shpëtim Idrizi, kryetar i PDIU-së, pas firmosjes së marrëveshjes me PD, deklaroi në një intervsitë me BalkanWeb se koalicioni opozitar me gjithë ngjyrimet është i konsoliduar dhe i bashkuar kundër një njeriu, Edi Ramës, që kërkon të bëhët sulltan.

Idrizi theksoi se Rama nuk ka një program për t’u ofruar shqiptarëve në këto zgjedhje dhe ndaj mendon të fitojë me anë të pazareve.

Është njeriu që mund të blejë e të shesë gjithçka dhe mendon se do fitojë duke blereë e duke shitur të lodhur nga të gjitha fushat.”

Ai përmendi edhe deputeten Reme Lala, për të cilën shpjegoi se ishte një teknikalitet i zgjedhjeve të kaluara  e nuk i përkiste PDIU-së, pasi ishte deklaruar me PS në krye të herës.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>