Infektohen me Covid 8 mësues në Berat

Nga Exit News
Infektohen me Covid 8 mësues në Berat

Tetë mësuese në dy shkolla në Berat janë infektuar me Covid-19.

Ata janë mësues në shkollat ‘Ajet Xhindole’ dhe në shkollën e Mesme të Bashkuar në fshatin Mbrakull.

Nuk dihet ende nëse pjesa tjetër e mësueve janë  testuar apo karantinuar.

Deri më tani, një javë pas fillimit të mësimit, janë infektuar mësues në disa shkolla në vend, në Bulqizë, Poliçan, Tiranë, etj.

2 komente

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme