Infektohet me Covid-19 djali i Donald Trump

Nga Exit News
Infektohet me Covid-19 djali i Donald Trump

Djali i madh i presidentit amerikan Donald Trump është infektuar me koronavirus.

Donald Trump Jr, 42 vjeç, u diagnostikua pozitiv në fillim të kësaj jave dhe ka qenë në karantinë në shtëpinë e tij të gjuetisë që prej asaj dite, tha zëdhënësi i tij.

“Ai ka qenë plotësisht asimptomatik deri më tani dhe po ndjek të gjitha udhëzimet e rekomanduara mjekësore Covid-19”, thuhej në deklaratën për shtyp.

Don Jr është i dyti nga fëmijët e presidentit që rezulton pozitiv.

Barron Trump, 14 vjeç, gjithashtu u diagnostikua muajin e kaluar, por tashmë është shëruar.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme