Infektohet me Covid-19 presidenti i Polonisë

Nga Exit News
Infektohet me Covid-19  presidenti i Polonisë

Presidenti i Polonisë Andrzej Duda është infektuar me koronavirus. Lajmin e bëri të ditur një zëdhënës i zyrës së tij.

“Presidenti dje rezultoi i infektuar me koronavirus. Presidenti është mirë. Ne jemi në kontakt të vazhdueshëm me shërbimet përkatëse mjekësore,” tha Sekretari i Shtetit Błażej Spychalski.

Mbetet e paqartë se si është infektuar ai.

Të premten, ai vizitoi Stadiumin Kombëtar në Varshavë, i cili po shndërrohet në një spital dhe më vonë u takua me tenistin polak Iga Śëiątek, i cili kohët e fundit fitoi Open French.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme