Infektohet me Covid-19 presidenti i Ukrainës

Nga Exit News
Infektohet me Covid-19 presidenti i Ukrainës

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy është infektuar me koronavirus.

Lajmin e bëri të ditur zyra e shtypit të tij.

“Kreu i shtetit është mirë dhe do të vazhdojë të kryejë detyrat e tij në vetizolim,” pohoi zyra në një deklaratë.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme