Ish-drejtuesit e UÇK-së dalin sot para gjykatës speciale

Nga Exit News
Ish-drejtuesit e UÇK-së dalin sot para gjykatës speciale

Të mërkurën, më 19 maj, Gjykata Speciale do të zhvilloj seancën e pestë për çështjen kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit, dhe Rexhep Selimit.

Seanca do të mbahet në oren 11:00, sipas njoftimit zyrtar të Dhomave Speciale. Ajo mund të ndiqet online në faqen zyrtare të Dhomave Speciale të hetimit..

Ish-udhëheqësitë e KQZ-së akuzohen për kryerjen e krimeve ndaj njeriut, pas përfundimti të luftës së Kosoves

Ata u  arrestuan në nëntor, të 2020.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>