Ish-Ministri Saimir Tahiri apelon dënimin për shpërdorim detyre

Ish-Ministri Saimir Tahiri apelon dënimin për shpërdorim detyre

Ish-Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri apeloi sot dënimin për shpërdorim detyre që i dha Gjykata e Krimeve të Rënda më 19 shtator.

Zoti Tahiri u dënua me 5 vite burg për shpërdorim detyre, por duke qenë se kishte kërkuar gjykim të shkurtuar, dënimi iu ul në 3 vite e 3 muaj, të cilat iu konvertuan në shërbim prove.

Ditën e djeshme edhe ish-Drejtori i Policisë së Vlorës Jaeld Çela apeloi gjithashtu vendimin. Ai u dënua me 3 vite e 4 muaj burg. Çela është në kërkim nga policia, por e ka ndjekur çështjen përmes avokatit të tij.

Prokuroria kishte kërkuar  12 vite burg për ish-Ministri Saimir Tahiri dhe ish-policin Jaeld Çela duke i akuzuar për trafik droge në bashkëpunim me grupin kriminal të Habilajve.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>