ISHP nuk ka kapacitete për testime Covid-19, për udhëtime jashtë vendit

Nga Exit News
ISHP nuk ka kapacitete për testime Covid-19, për udhëtime jashtë vendit

Instituti i Shëndetit Publik rekomandon kryerjen e testimeve Covid-19 me qëllim dokumentacioni, në laboratorët jashtë ISHP-së, të çertifikuar nga qeveria.

Sipas një letre të drejtoreshës së ISHP-së Albana Fico, institucioni nuk mund të përballojë dot kërkesat e larta të qytetarëve për kryerjen e testit Covid-19 me qëllim dokumentacioni ose udhëtimi jashtë vendit.

Zonja Fico theksoi se kjo çështje është bërë emergjente dhe kërkon zgjidhje.

Letra e Zonjës Fico u bë publike nga gazeta Shqip.

Letra ISHP
Letra ISHP

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>