Itali, 8,561 raste të reja dhe 420 viktima nga Covid-19

Nga Exit News
Itali, 8,561 raste të reja dhe 420 viktima nga Covid-19

Italia raportoi të hënën 420 viktima si pasojë e Covid-19, rreth 120 më shumë nga shifrat e raportuara një ditë më parë.

Gjatë 24 orëve të fundit, numri i infeksioneve të reja ra në 8,561 nga 11,629 të dielën.

Italia ka regjistruar 85,881 viktima të lidhura me COVID-19 që prej fillimit të pandemisë, numri i dytë më i lartë në Evropë pas Britanisë dhe i gjashti në botë. Vendi ka raportuar 2.475 milionë raste në total.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>