Italia 13,574 raste dhe 477 viktima me COVID-19 në 24 orët e fundit

Nga Exit News
Italia 13,574 raste dhe 477 viktima me COVID-19 në 24 orët e fundit

Autoritetet kanë raportuar 477 viktima nga COVID-19 në Itali gjatë 24 orëve të fundit.

Nga 268,750 testime  të kryera rezultuan pozitivë 13,574 persona, rreth 1 mijë më pak se të enjten.

Raporti mes testimeve të kryera dhe rasteve është 5%.

Numri i personave të shtruar në terapi intensive është ulur me 381 ndërsa totali është 2,270.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>