Italia 13,574 raste dhe 477 viktima me COVID-19 në 24 orët e fundit

Nga Exit News
Italia 13,574 raste dhe 477 viktima me COVID-19 në 24 orët e fundit

Autoritetet kanë raportuar 477 viktima nga COVID-19 në Itali gjatë 24 orëve të fundit.

Nga 268,750 testime  të kryera rezultuan pozitivë 13,574 persona, rreth 1 mijë më pak se të enjten.

Raporti mes testimeve të kryera dhe rasteve është 5%.

Numri i personave të shtruar në terapi intensive është ulur me 381 ndërsa totali është 2,270.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme