Italia heq karantinën për shqiptarët

Nga Exit News
Italia heq karantinën për shqiptarët

Italia ka hequr detyrimin e karantinës për udhëtarët shqiptarë nëse ata paraqesin:

Një test negativ Covid-19.

Një test serologjik.

Certifikatën e vaksinimit me dy doza me një prej vaksinave të njohura nga autoritetet e BE-së, si AstraZeneca, Johnson&Johnson, Pfizer dhe Moderna.

Formularin elektronik të vetëdeklarimit.

Ky rregull është i vlefshmë nga data 30 gusht deri më 25 tetor.

Në rast së mospasjes së dokumentave të mësipërme, udhëtarët duhet t’i nënshtrohen një karantine 5 ditore në adresën e treguar në Formularin e Vetëdeklarimit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>