Italia lehtëson masat kufizuese antikovid në 5 rajone

Nga Exit News
Italia lehtëson masat kufizuese antikovid në 5 rajone

Italia do të lehtësojë masat ndaluese në 5 rajonet, përfshirë Lombardinë, rajonin më të pasur dhe më të populluar të vendit. Sipas Reuters, ministri i shëndetësisë njoftoi të premten Lombardia, Piemonte, Kalabria, Sicilia dhe Liguria do të kalojnë nga zona e kuqe në të verdhë.

Vendimi erdhi pas uljes së numrave të të shtruarve në spitale, javën e kaluar, ndërsa numri i të infektuarve është rritur.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme