Italia raporton rritje të re rekord të rasteve

Nga Exit News
Italia raporton rritje të re rekord të rasteve

Italia regjistroi 10,925 infeksione të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, tha Ministria e Shëndetësisë të shtunën,  rreth një mijë raste më shumë se sa dita e premte.

Kishte gjithashtu 47 vdekje të lidhura me Covid-19 të shtunën, 10 më pak karahasuar me një ditë më parë, tha ministria, dhe shumë më pak sesa në kulmin e pandemisë në Itali në mars dhe prill kur fatkeqësitë ditore arritën kulmin në më shumë se 900 persona.

Italia ishte vendi i parë në Evropë që u godit nga Covid-19 dhe ka numrin e dytë më të lartë të vdekjeve në rajon pas Britanisë, me 36,427 viktima që nga shpërthimi i pandemisë në shkurt, sipas shifrave zyrtare.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme