Italia regjistron 15 mijë infektime të reja dhe 348 viktima

Nga Exit News
Italia regjistron 15 mijë infektime të reja dhe 348 viktima

Italia raportoi 15,479 raste të reja të premten dhe një 348 viktima.

Të enjten vendi raportoi 13.762 raste të reja dhe 13.893 para një jave.

Numri i viktimave të së enjtes ishte 347, dhe të premten e kaluar ishte 316.

Italia ka ende të vendosura bllokime rajonale.

 

Lajme te ngjashme