Italia regjistron 17 mijë raste me Covid-19 dhe 487 viktima

Nga Exit News
Italia regjistron 17 mijë raste me Covid-19 dhe 487 viktima

Italia regjistroi të enjten 17 221 raste të reja me Covid-19.

Në 24 orët e fundit nuk arritën të fitonin betejën me Covid-19 487 pacientë, 140 më pak se një ditë më parë.

Që prej fillimit të pandemisë, numri i viktimave ka arritur në 112 961.

Italia shënon gjithsej  112 881 raste aktive, ndërsa janë shëruar 20 229 qytetarë.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme