Italia regjistron 18 938 raste me Covid-19 dhe 718 viktima

Nga Exit News
Italia regjistron 18 938 raste me Covid-19 dhe 718 viktima

Italia regjistroi të enjten 18,938 raste të reja me Covid-19.

Në 24 orët e fundit nuk arritën të fitonin betejën me Covid-19, 718 pacientë, 231 më shumë se një ditë më parë.

Që prej fillimit të pandemisë, numri i viktimave ka arritur në 113 579.

Italia shënon gjithsej  536 361 raste aktive, ndërsa janë shëruar 3.2 milionë qytetarë.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>