Italia regjistron 488 viktima dhe 13,331 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit

Nga Exit News
Italia regjistron 488 viktima dhe 13,331 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit

Italia regjistroi të shtunën 488 viktima si pasojë e Covid-19 dhe 13 mijë e 331 të infektuar.

Autoritetet njoftuan se janë kryer 286,331 testime dhe se 21 mijë e 403 persona janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit.

Italia është vendi i dytë në Europë me më shumë viktima nga COVID-19, 85,162 që prej muajt shkurt

Vendi ka raportuar 2.46 milionë raste, 498,834 nga të cilët janë ende aktivë ndërsa 1,871,189 janë shëruar.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme