Izolohet sërish presidentja e KE, Von den Leyen

Nga Exit News
Izolohet sërish presidentja e KE, Von den Leyen

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen u largua nga samiti i liderëve të BE të enjten pasi zbuloi se një anëtar i stafit të saj ishte infektuar me Covid-19.

Ndërsa udhëheqësit po diskutonin për Brexit, von der Leyen shkroi në Twitter :

“Sapo jam informuar se një anëtar i stafit tim është infketuar me Covid-19 këtë mëngjes”

“Unë vetë jam testuar negativisht, “shkroi presidentja duke shtuar se” megjithatë si një masë paraprake unë po largohem menjëherë nga Këshilli Evropian për të shkuar në vetë-izolim ”

Samiti i Këshillit Evropian po mbahet në Bruksel me masa paraprake shtesë, përfshirë ndalimin e pjesëmarrjes së shtypit në këtë ngjarje dhe kufizimet në numrin e stafit në mënyrë që të zvogëlohet rreziku i infektimit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>