Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe ceremoni në Shtëpinë e Bardhë

Nga Exit News
Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe ceremoni në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti amerikan Donald Trump do të organizojë një ceremoni për firmosjen e marrëveshjes mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe në 15 Shtator.

Lajmi u njoftua nga një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë i cili ruajti anonimatin, për Reuters.

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu dhe ministri i jashtëm i Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheiku Abdullah bin Zayed al-Nahyan do të drejtojnë dy delegacionet në ceremoninë e presidentit amerikan Donald Trump.

Lajmin e ka konfirmuar edhe kryeministri i Izraelit, i cili në një shënim në Twitter ka njoftuar udhëtimin drejt Ëashingtonit për ceremoninë që do të shënojë themelet e traktatit të paqes mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>