Jakup Krasniqi sëmuret me Covid-19

Nga Exit News
Jakup Krasniqi sëmuret me Covid-19

Jakup Krasniqi, ish kryetari i Kuvendit të Kosovës ka rezultuar i infektuar me koronavirus. Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Express vetë Krasniqi. Gjendja shëndetësore e Krasniqit është e qendrueshme dhe ai po trajtohet në shtëpi.

“Po gjatë ditës së hënë kam rezultuar pozitiv me Covid-19. Gjendjen e kam shumë të mirë. Për momentin jam duke e përballuar mirë”, ka deklaruar Krasniqi për Gazetën Epxress.

Në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit, u regjistruan 241 raste me koronavirus, 86 prej tyre në Prishtinë. Sipas njoftimit të autoriteteve shëndetësore, gjashtë pacientë kanë humbur jetën.

Nga 13 mars e deri më sot, në Kosovë janë konfirmuar 6.286 raste pozitive.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>