Javën e ardhshme mbërrijnë 24 mijë dozat e para të vaksinës kundër Covid-19 në Kosovë

Nga Exit News
Javën e ardhshme mbërrijnë 24 mijë dozat e para të vaksinës kundër Covid-19 në Kosovë

Kosova do të marrë javën e ardhshme 24 mijë dozat e para të vaksinës kundër Covid-19.

Ajo do i marrë këto doza përmes skemës COVAX. Do duhej të merrte 33 mijë po do të mbërrijnë vetëm 24 mijë.

E pyetur nga mediat e Kosovës Ministria e Shëndetësisë nuk ka dhënë një datë të saktë, por ka thënë se do të mbërrijnë së shpejti.

Kosova është i vetmi vend në Ballkanin Perëndimor dhe ndër të paktat në botë që nuk ka nisur ende vaksinimin.

Qeveria e Shqipërisë i ka ofruar Kosovës ndihmë për të vaksinuar mjekë dhe infermierët.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>