Joe Biden fiton Miçigamin, 6 vota larg presidencës

Nga Exit News
Joe Biden fiton Miçigamin, 6 vota larg presidencës

Joe Biden, kandidati demokrat për president të SHBA-ve fitoi shtetin e Miçigamit, dhe 16 votat elektorale të tij, raportoi Associated Press.

Biden me ketë fitore shkon në 264 vota elektorale, 6 vota elektorale larg presidencës.

Nëse Biden fiton në shtetin e Nevadës, ai arrin fiks 270 vota duke u shpallur presidenti i 46-të i Amerikës.

Lajme te ngjashme