Kadilli vlerëson rolin e SHBA në PD në takimin me ambasadoren Kim

Nga Exit News
Kadilli vlerëson rolin e SHBA në PD në takimin me ambasadoren Kim

Pas Agron Shehajt, ambasadorja e SHBA, Yuri Kim është takuar me kandidatin për kryetar të PD, Fatbardh Kadilli, për zhvillimet politike në vend dhe në PD.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Kadilli në Facebook ku shkruan se i ka shprehur ambasadores protestën e tij mbi mënyrën se si shkojnë gjërat në Shqipëri dhe në PD.

Ndër të tjera Kadilli vlerëson rolin e SHBA-së në zhvillimin e PD-së që nga fillesat dhe në arritjet e saj në qeverisje.

“Me zonjën Kim ndamë mendimin se Partia Demokratike është aset i pazëvendësueshëm dhe se, në fillesat e saj është dora e pamohueshme amerikane”, shprehet Kadilli.

Një ditë më parë ambasadorja Kim ka zhvilluar një takim me kandidatin tjetër për kryetar në PD, Agron Shehaj.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>