Kadri Veseli: Prokuroria Speciale, e motivuar politikisht

Nga Exit News
Kadri Veseli: Prokuroria Speciale, e motivuar politikisht

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli e quajti akuzën e ngritur ndaj tij dhe presidentit Hashim Thaçi nga Prokuroria Speciale e Kosovës si të motivuar politikisht.

Në një deklaratë për mediat, Veseli nuk e quan rastësi njoftimin e aktakuzës vetëm tre ditë përpara takimit të pritshëm në Washington mes presidentëve të Kosovës dhe Serbisë.

“Kjo tregon se Prokurori nuk është i besueshëm për të dhënë drejtësi të paanshme”, tha Veseli i cili akuzën ndaj tij dhe presidentit Thaçi e konsideron si akuzë ndaj Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

“Nuk do të lejoj që ky Prokuror dhe asnjë tjetër si ai, ta njollosë në këtë mënyrë Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.” – deklaroi Veseli.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>