Kalon vetingun shefja e kabinetit të Prokurorit të Përgjithshëm Pranvera Pustina

Nga Exit News
Kalon vetingun shefja e kabinetit të Prokurorit të Përgjithshëm Pranvera Pustina

Prokurorja Pranvera Pustina është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Posaçëm i Kualifikimit.

Vendimi u mor  ë mërkurën nga trupa e përbërë nga Genta Tafa, Suela Zhegun dhe Etleda Çiftja.

Pustina është dhe shefja e kabinetit të Prokurorit të Përgjithshëm Olsian Çela.

Vetingu për të u bë në të treja kriteret: të pasurisë, profesionalizmit dhe pastërtisë së figurës.

Në asnjërën prej kritereve, KPK nuk gjeti probleme.

Pranvera Pustina ka përfunduar studimet në Shkollën e Magjistraturës në vitin 2011 dhe fillimisht është emëruar prokurore në Prokurorinë e Krujës. Në vitin 2015, Pustina u transferua në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, ndërsa prej janarit 2020 ajo është komanduar në pozicionin e shefes së kabinetit të Prokurorit të Përgjithshëm, Olsian Çela.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme