Kancelarja gjermane Merkel nuk është prekur nga koronavirusi

Nga Exit News
Kancelarja gjermane Merkel nuk është prekur nga koronavirusi merkel korona

Kancelarja gjermane Angela Merkel nuk është prekur nga koronavirusi.

Lajmi u njoftua nga zëdhënësi i saj Steffen Seibert, i cili u shpreh se testimi i dytë i Merkelit doli negativ.

Merkel u vu në karantinë të dielën, pasi një mjek i cili e kishte vizituar të premten rezultoi i infektuar.

Pavarësisht dy testimeve negative, Merkel do të vazhdojë të punojë nga shtëpia dhe do të kryejë teste të tjera në vazhdimësi.

Aktualisht numri i personave të infektuar në Gjermani është 37323 persona dhe po vazhdon të rritet me shpejtësi. 206 pacientë kanë humbur jetën.

Gjermania ndali në fundjavë grumbullimet e 2 ose më shumë personave në rrugë, kjo si masë për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të koronavirusit.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme