Kandidati i Bindjes Demokratike në Lezhë tërhiqet nga gara: Janë zgjedhje farsë

Kandidati i Bindjes Demokratike në Lezhë tërhiqet nga gara: Janë zgjedhje farsë

Salvador Kaçaj, kandidati i Partisë Bindja Demokratike në Bashkinë Lezhë, u tërhoq sot nga kandidimi.

Në një njoftim për KQZ-në, Zoti Kaçaj tha se ka kuptuar që kandidimi i tij është fasadë në shërbim të qeverisë Rama:

“Unë nuk mund të shërbej si fasadë e përpjekjes për të rikthyer në Shqipëri një regjim një partiak, të përzier me krimin. U jam mirënjohës qytetarëve dhe miqve të vërtetë që më bënë të kuptoj se ajo ku kisha pranuar të hyja nuk ishte një garë e vërtetë, por farsë në shërbim të pushtetit të Edi Ramës.

Unë nuk mund të shërbej si fasadë e përpjekjes për të rikthyer në Shqipëri një regjim një partiak, të përzier me krimin.”

Në mbyllje të deklaratës së tij, Salvador Kaçaj u shpreh se do t’i bashkohet kauzës së Partisë Demokratike për largimin e qeverisë Rama.

Partia BindjaDemokratike, e regjistruar në shkelje të ligjit për zgjedhjet lokale të 30 qershorit, propozoi kandidatë për kryebashkiakë në 25 bashki, përfshi në bashkitë kryesore si Tiranë, Durrës, Vlorë, Korçë, Dibër, Sarandë.

Lajme te ngjashme