Kanye West kandidon për president të SHBA-ve

Nga Exit News
Kanye West kandidon për president të SHBA-ve

Kanye West shpalli kandidimin e tij për President të SHBA-ve, të shtunën në darkë në Twitter — katër muaj përpara zgjedhjeve dhe pa u deklaruar në Komisionin Federal të Zgjedhjeve ose pa krijuar një komitet të fushatës.

Kreu ekzekutiv i Teslës, Elon Musk e ripostoi deklaratën e Kanye Ëest, duke thënë se “Ke mbështetjen time të plotë”. Më parë, Musk mbështeti ish-kandidatin demockrat Andreë Yang.

Postimi i Kanye West u ripostua 416 mijë herë dhe ka marrë 830 mijë pëlqime.

3 komente

 1. DinPak 5 Korrik, 2020 në 4:17 pm

  Kjo eshte merita e Trampit qe e beri pozicionin e Presidentit te SHBA institucionin me qesharak ne bote per te cilin mund te pretendoje çdo lamash amerikan.

 2. N 5 Korrik, 2020 në 6:12 pm

  Doje te thoje Obama o mjeshtri qe dinke pankë . Prej ti, hilarit dhe BE qe vazhdojne ti lene ne pushtet pushtat e Obames, u fuqizua mafia e taxave dhe e gllaberimit te prones private.

  O.kokrra.loqes.

 3. Gjeli 5 Korrik, 2020 në 9:26 pm

  Ata sajuan “Black Lives Metter”, ne nxjerrim kandidatin që merr votat e zezakëve.

  Në fund Trampi fiton prap. I lumtë.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme