Kapen 200 pako kokainë në portin e Durrësit

Nga Exit News
Kapen 200 pako kokainë në portin e Durrësit

Në portin e Durrësit u bllokua të shtunën një kontenier bananesh nga Ekuadori, për shkak se në brendësi u zbulua një sasi e madhe kokaine.

Shqiptarja.com raporton se janë gjetur dhe numëruar 200 pako kokainë, por sasia e vërtetë ende nuk po numurohet.

Policia sharroi tavani metalik të modifikuar të kontenierit, ku ishin fshehur pakot.

Ngarkesa mendohet se kishte si destinacion firmën ”Massabi Fruit” në Kombinat.

Policia e Shtetit ende nuk ka dal me deklaratë për operacionin, por mësohet se është ndaluar njëri nga puntorët e kompanisë në fjalë.

Konteineri u shkarkua nga anija ”Dance”, me flamur portugez, që mbrwmjen e djeshme kishte bwrw ndalese në portin grek të Pireut e mw pas i ishte drejtuar Durrwsit.

Ngarkesa u kontrollua, pasi ishte sinjalizuar “kontenier me risk” nga vendet partnere.

 

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>