Kapen 56 emigrantë të paligjshëm dhe arrestohet 1 person

Nga Exit News
Kapen 56 emigrantë të paligjshëm dhe arrestohet 1 person

Policia e Korçës ndaloi 56 emigrantë të paligjshëm nga vendet e treta, të hënën.

Ata po transportoheshin në një kamion në drejtim të Tiranës. Policia arrestoi shoferin e furgonit, për trafik emigrantësh.

Shtetasit e huaj kishin paguar 200 euro secili për udhëtimin, nga Korca deri në kufi me Malin e Zi.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>