Kapen 7 persona dhe shpallen 2 në kërkim për armatim të rëndë, SPAK kërkon burg

Nga Exit News
Kapen 7 persona dhe shpallen 2 në kërkim për armatim të rëndë, SPAK kërkon burg

Gjykata e Posaçme pritet të japë vendimin për dënimin e 7 personave që u kapën më armatim të rëndë.

5 prej tyre janë arrestuar dhe 2 të tjerë janë shpallur në kërkim.

Ata u kapën pak ditë më parë ku  zbardhën 3 ngjarje. Ngjarjet kanë ndodhur në periudhën 2017-2019 në Tiranë.

Më 1 prill policia arrestoi 5 person, P.P, B.D, F.A, B.J dhe A.S.

GJKKKO pritet të japë masën edhe për dy të tjerët që janë në kërkim, S.XH dhe A.K.

SPAK ka kërkuar që personat të dënohen me burg.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme