Kapet 9 kg kokainë në kufirin me Kosovën, paketimi i njejtë me një sasi të kapur në Durrës

Nga Exit News
Kapet 9 kg kokainë në kufirin me Kosovën, paketimi i njejtë me një sasi të kapur në Durrës

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar në pikën kufitare të Vërmicës, pasi kanë tentuar të transportojnë drejt Kosovës një sasi prej 9 kg kokaine.

Policia kufitare e Kosovës ka arrestuar dy shtetas shqiptarë pasi gjeti në makinën e tyre 9 kg kokainë.

5 nga 9 pakot me kokainë kanë ambalazh të njejtë me disa prej pakove të sekuestruara gjatë një operacioni në qershor në portin e Durrësit ku u kapën 324 kg kokainë.

WhatsApp Image at

Shenjat në ambalazhet e pakove të kokainës tregojnë grupin të cilit ato i janë dërguar.

Policia dhe autoritetet doganore në Durrës zbuluan lëndën e fshehur në serbatorin dhe kabinën e një kamioni që vinte nga Maqedonia e Veriut dhe ishte drejtuar për në Itali.

Nga hetimet e atëherëshme u konstatua se kamioni kishte kaluar bosh doganën e Qafë Thanës dhe se kokaina dyshohet të jetë ngarkuar gjatë kohës që ai ka qëndruar në Shqipëri.

Për këtë ngjarje u ndalua vetëm shoferi i kamionit që transportonte drogën.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>