KAS nis shqyrtimin e ankesave për Elbasanin

Nga Exit News
KAS nis shqyrtimin e ankesave për Elbasanin

Komisioni i Ankimimeve po shqyrton më 27 maj ankesën e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për vjedhjen e votave në Elbasan.

PD dhe LSI kanë kërkuar shpalljen e pavlefshmërisë së zgjedhjeve dhe ripërsëritjen e tyre në këtë qark.

KAS deri tani ka rrëzuar ankimimet e subjekteve politike, PD dhe LSI për qarqet e Durrësit, Beratit, Shkodrës, Tiranës, Gjirokastrës dhe Vlorës.

PD akuzoi gjatë seancës së KAS, të enjten se Taulant Balla në bashkëpunim me personat me të shkuar kriminale në Elbasan kanë blerë vota tek qytetarët.

 

 

Lajme te ngjashme