KAS nuk pranon kerkesën e Lediana Fratarit për rinumërim të votave të kandidatëve

Nga Exit News
KAS nuk pranon kerkesën e Lediana Fratarit për rinumërim të votave të kandidatëve

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve, KAS ktheu për verifikim kërkesën për përsëritjen e zgjedhjeve në Vlorë dhe në Tiranë.
Kërksat u dorëzuan nga Tasim Mehmeti, në Vlorë dhe Kostaq Papa, në Tiranë për ABEOK.

KAS nuk pranoi kërkesën e Lediana Fratari për rinumërimin e votave të kandidatëve dhe kërkesën e koalicionit ABEOK për të drejtën e votimit të emigrantëve.

KAS vendosi kalimin për shqyrtim të kërkesave ankimore të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Partisë Demokratike dhe kandidatatëve të propozuar nga zgjedhësit z. Iljaz Shehu, z. Boiken Abazi, z. Kreshnik Merxhani.

Shqyrtimi i kërkesave ankimore do të bëhet në datën 12 maj.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>