KAS pranon ankesën e Qëndresës Qytetare për përdorimin e aseteve publike në fushatë

KAS pranon ankesën e Qëndresës Qytetare për përdorimin e aseteve publike në fushatë

Komisioni i Sanksioneve dhe Ankesave pranoi të hënën ankesën, e paraqitur nga organizata Qëndresa Qytetare, për rishqyrtimin e akuzave të ngritura ndaj kandidatëve socialist Alqi Bllako, Kledina Skendo, Alfred Muharremi dhe Bashkisë Tiranë për përdorimin e aseteve publike në fushatë.

Lajmi u bë i ditur në mediat sociale nga vetë organizata e të rinjëve, të cilët theksojnë se, më herët, Komisioneri Shtetëror kishte rrëzuar për akuzat e ngritura prej tyre, por, tashmë i duhet ta ribëjë hetimin nga e para.

Po ashtu Komisioni vendosi se në rast se Komisioneri do të gjejë kundravajtje, ka detyrë t’i rekomandojë KAS-it sanksionet e nevojshme adminsitrative.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>