Katari dhuron pajisje mjekësore për të ndihmuar kundër Covid-19

Nga Alice Taylor
Katari dhuron pajisje mjekësore për të ndihmuar kundër Covid-19

Katari i dhuroi Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza, pajisje mjekësore moderne dhe me cilësi të lartë për të ndihmuar vendin të luftojë pandeminë COVID-19.

Dorëzimi u bë në prani të zëvendësministres së Shëndetësisë, Mira Rakacolli dhe përfaqësueses së Ambasadë së Katarit, Nada Abdulrahman Al Sayed.

Rakacolli falënderoi Katarin për mbështetjen e ndaj Shqipërisë, duke theksuar se pajisjet do të rrisin aftësitë e sistemit kombëtar shëndetësor dhe do të përmirësojnë nivelin e shërbimeve mjekësore për qytetarët.

Al Sayed tha se pajisjet ishte pjesë e ndihmave të ofruar nga Katari për Shqipërinë dhe se ata shpresonin të zhvillonin marrëdhëniet dypalëshe dhe mundësi të mëtejshme për bashkëpunim të përbashkët.

Ambasada e Shtetit të Katarit në Shqipëri ka nënshkruar një marrëveshje për të ndihmuar me materiale mjekësore qeverinë shqiptare.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>