KE prioritet hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Nga Redaksia
KE prioritet hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von der Leyen deklaroi se një nga prioritetet e KE për vitet 2019-2024 është hapja negociatave më Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

“Dua të rikonfirmoj perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor. Unë shoh një rol të rëndësishëm në procesin e vazhdueshëm të reformave në të gjithë rajonin. Ne ndajmë të njëjtin kontinent, të njëjtën histori,  të njëjtën kulturë dhe të njëjtat sfida. Ne do të ndërtojmë të njëjtën të ardhme së bashku. Unë mbështes plotësisht propozimin i Komisionit për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë”

Ajo publikoi sot gjashtë prioritetet e KE për vitet 2019-2024, të cilat përshijnë; çështjet e mjedisit, ekonominë e BE, mbështetjen për zhvillimin e teknologjisë, barazinë midis qytetarëve europianë, forcimin e Europës në arenën ndërkombëtare dhe mbrotjen e forcimin e demokracisë brenda BE.

5 komente

 1. N 23 Dhjetor, 2019 në 7:07 pm

  Moj zgjebarake promovuat njerzit e komunizmit dhe na e late per dhurat ? Sikur mos mungonte kapet edhe ate pallen e karit basha qe mos dilnit keq ju, por tja u shplani trute edhe nga pjesa tjeter.
  Dhurata e merkelit, kesaj lindore te qelbur qe u sherben oligarkeve.
  Flet per hapje negociatash. As na plas kari fare per negociata o zgjebse naziste, ato u sherbejne vetem atyre qe jane ne pushtet. Ultraliberalet e world orderit, heil hitler me pak fjale.

 2. N 23 Dhjetor, 2019 në 7:08 pm

  Futet dhe sorosin personalisht tja mbyllte gojen metes.

 3. N 23 Dhjetor, 2019 në 7:10 pm

  Pse nuk po flet asnje gazetar per impaktin negativ qe po sjell stabilitokracia e imponuar nga bashkimi evropian ? Sepse siç ja mbylle gojen rama njerzve, ja mbyll edhe bashkimi evropian.

 4. katunari 23 Dhjetor, 2019 në 7:59 pm

  shifni mor palaco se po ju largohen shteti si polonia e spanja dhe ju mmerreni me shtete kartoni si puna jon

  • Paemer 24 Dhjetor, 2019 në 12:11 pm

   Ja dhe i paguari i partise

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme