KE rekomandon hapjen e kufijve më 15 qershor

Nga Exit News
KE rekomandon hapjen e kufijve më 15 qershor

Komisioni Evropian ka rekomanduar hapjen graduale të kufijve të BE-së me 15 qershor.

Sipas Udhëzimit të KE-së, në avione nuk do të ketë vende bosh, por do të kërkohet maskë dhe test i detyrueshëm. Javën e ardhshme KE do të paraqitet një protokoll shëndetësor.

Në mars vendet e BE-së mbyllën kufijtë e jashtëm deri më 15 maj për vendet jo anëtare të BE-së si masë kundër përhapjes së virusit.

Komisoni Evropian vendosi mbylljen e kufijve menjëherë pasi SHBA-të mbyllën kufijtë për evropianët.

5 komente

  1. Adelina 29 Maj, 2020 në 8:15 pm

    Kam nje kontrate pune me Suedine a mund te udhetoj per ne Suedi me hapjen e 1 Qershorit ?

  2. Dallandyshe 9 Qershor, 2020 në 3:07 pm

    Prsh me falni doja te Dija a do hapen kufijt ne Daten 15 qershor per turistet me pashaport 3 mujore se Kam femijet ne greqi I Kam hedhur letrat dhe nuk Kan dal ju lutem me ndihmoni. Flm

  3. Jurgen 13 Qershor, 2020 në 12:09 pm

    Po lejohen me makin private

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme