Këshilli i Sigurisë: Rama, Meta, Basha frymë bashkëpunuese dhe konstruktive

Nga Exit News
Këshilli i Sigurisë: Rama, Meta, Basha frymë bashkëpunuese dhe konstruktive

Presidenti Meta mblodhi Këshillin e Sigurisë, ku morrën pjesë të gjtihë anëtarët e tij, Kryeministri Rama, Kryetari i Kuvendit, 7 ministrat anëtarë, drejtori i SHISH, drejtori i Policisë.

Me ftësë të Presidentit ka marrë pjesë edhe kryetari i opozitës Lulzim Basha ndonëse ai nuk është anëtarë i Këshillit të Sigurisë.

Në njoftimin e Presidencës thuhet se Kryeministri ka informuar mbi masat e marra nga qeveria, ndërsa kryetari i PD-së Basha ka shprehur pikëpamjet dhe sugjerimet për të kaluar krizën e koronavirusit.

2 komente

  1. . 25 Mars, 2020 në 6:27 pm

    keta ruajne bythen e vet, edhe ne keto kohera shqiptaret preferojne emigracionin sesa te rrine ne shqiperi. preferojne te ikin andej ku eshte me keq sesa te rrine ketu. imagjinoni sa keq do dukej kjo tufa me komunist qe hiqen si politikane, po te vazhdonin fluturimet…

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme