Këshilli Koordinues i Diasporës: Qeveria po vë në diskutim të ardhmen demokratike të Shqipërisë

Këshilli Koordinues i Diasporës: Qeveria po vë në diskutim të ardhmen demokratike të Shqipërisë

Këshilli Koordinues i Diasporës dënon shembjen e Teatrit Kombëtar si mungesë transparence, shkelje ligjore dhe nxitim në marrjen e vendimeve.

Në një deklaratë zyrtare, KKD i bën thirrje organeve të drejtësisë të ndalin ndjekjen penale ndaj protestuesve dhe quan dhunën e ushtruar nga forcat e rendit në 17 maj si “akt të shëmtuar dhe aspak demokratik.”

“Mёnyra dhe momenti qё u zgjodh nga qeveria pёr tё prishur godinёn, shoqёruar me arrogancёn kundёr atyre me medim ndryshe, n’a shqetёson pasi vihet seriozisht ne diskutim e ardhmja e Shqipёrise si njё shtet demokratik.” – shkruan deklarata e KKD.

1 koment

  1. Islam Lavçaj 25 Maj, 2020 në 9:29 pm

    Diaspora shqipetare komenton dhe jepe postulata si dikur kure mbreti Sihanuk qe drejtoi revolucionin Kamboxhian prej ne Kine. Nuk kemi nevoje per mende se kemi boll por kemi nevoje per mbeshtetje ekonomike

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme