Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e PD për marrjen e provave shtesë për Gjirokastrën

Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e PD për marrjen e provave shtesë për Gjirokastrën

Kolegji Zgjedhor vendosi të hënën rrëzimin e kërkesës së PD dhe LSi  për marrjen e provave shtesë nga institucionet për zgjedhjet e 25 prillit në qarkun e Gjirokastrës.

PD ankimoi në Kolegj vendimin e KAS për të mos marrë 16 prova të kërkuara nga ata dhe LSI.

KAS vendosi mos pranimin e provave shtesë të PD-së për qarqet Gjirokastër, Vlorë, Berat, Tiranë, Durrës dhe Shkodër. Gjithashtu KAS ka rrëzuar kërkesën e opozitës për shpallje të pavlefshme e ripërsëritje të zgjedhjeve në qarqet Gjirokastër, Vlorë, Berat, Tiranë, Durrës dhe Shkodër.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>