Komiteti Olimpik përjashton 2 trajnerët e Bjellorusisë

Nga Exit News
Komiteti Olimpik përjashton 2 trajnerët e Bjellorusisë

Dy trajnerëve të Bjellorusisë, të cilët ndërprenë garën për Krystina Tsimanouskaya në Tokio iu hoq akreditimi dhe u larguan nga vendi i atletëve, tha IOC të Premten.

Kryetrajnerit të atletikës Yuri Moisevich dhe zyrtarit të ekipit Artur Shumak iu kërkua të largohej nga fshati olimpik, tha Komiteti Olimpik Ndërkombëtar, disa ditë pasi ata urdhëruan Tsimanouskaya të largohej.

Në një intervistë ekskluzive për Reuters në Varshavë të enjten, Tsimanouskaya tha se dy zyrtarët e kishin urdhëruar të nisje për në Bjellorusi.

Të dy trajnerët do të kthehen në Minsk menjëherë, tha Komiteti Olimpik i Bjellorusisë në një deklaratë të Premten, duke shtuar se trajnerët mund të apelonin vendimin dhe ata shpresonin të vazhdonin bisedimet me IOC.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>