Kompania Emar do të investojë në pikën turistike Bigëll, në Korçë

Nga Exit News
Kompania Emar do të investojë në pikën turistike Bigëll, në Korçë

Kompania e Emirateve të Bashkuara, Emar do të investojë në pikën turistike të Bigallës, në Korçë. Lajmin e dha Kryeministri Edi Rama në një takim elektoral në Bilisht të Korçës, të martën.

“Kompania e portit të Durrësit do të futet në investime edhe në këtë zonë për të ndërtuar pikën turistike të Bigallës”, u shpreh Rama.

Kompania Emar do të ndërtojë portin e ri turistik të Durrësit, si dhe rezidenca e hoteleri, pas marrëveshjes mes qeverisë shqiptare dhe Emirateve të Bashkuara.

Rama premtoi të hënen ndërtimin e një piste skish dhe strukturave hoteliere në këtë zonë.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>