Kompanitë më të mëdha në botë heqin reklamat nga Facebook

Nga Exit News
Kompanitë më të mëdha në botë heqin reklamat nga Facebook

Coca – Cola do të ndalojë reklamat në Facebook për të paktën 30 ditë si presion për të detyruar platformat sociale të ndalojnë postimet me gjuhën e urrejtjes.

Coca-Cola u bë pjesë e fushatës “Stop urrejtje për përfitim”, të nisur nga disa shoqata të aktivistëve të ët drejtave të njeriut.

Pjesë e fushatës u bënë më shumë 90 kompani, ndër to edhe kompania Unilever, Patagonia, REI, Northface dhe kompania e dytë më e madhe e telefonisë në Amerikë, Verizon.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>