Konfirmohet largimi i Ardi Veliut nga Policia e Shtetit

Nga Exit News
Konfirmohet largimi i Ardi Veliut nga Policia e Shtetit

Pasiten e së martën u konfirmua zërat për largimin e Ardi Veliut nga pozicioni i Drejtorit të Policisë së Shtetit.

Lajmi u konfirmua nga kryeministri Rama, i cili publikoi edhe letrën e dorëheqjes në rrjetin Twitter, në të cilën Veliu shkruan se kërkon të kalojë më shumë kohë pranë familjes dhe nuk do të kërkojë një tjetër mandat.

Në fakt, Rama paralajmëroi ndryshime në kupolën drejtuese të policisë qysh në korrik, pas një takimi me strukturat e saj.

WhatsApp Image at

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme