Konfirmohet në detyrë gjyqtarja e Tiranës, Migena Laska

Nga Exit News
Konfirmohet në detyrë gjyqtarja e Tiranës, Migena Laska

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi të enjten gjyqtaren e Tiranës, Migena Laska.

Vendimi u dha nga trupa gjykuese e përbërë nga Firdes Shuli, Brunilda Bekteshi dhe Suela Zhegu.

KPK nuk gjeti asnjë problem në të treja kriteret e rivlerësimit. Gjyqtarja u pyet për shitjen e një apartamenti dhe kursimet cash për një vit të deklarimit.

Nga analiza financiare e përgjithshme e kryer nga Komisioni gjyqtarja rezultoi me balancë negative në shumën totale 327 mijë lekë. KPK gjeti se balanca negative është e shpërndarë në tre vite dhe se është kundërshtuar nga subjekti, e cila ka pretenduar se ka pasur më pak shpenzime.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>