Konsulli shqiptar në Janinë: Po negociojmë me Greqinë për të shtuar sportelet dhe stafin në Kakavijë

Nga Exit News
Konsulli shqiptar në Janinë: Po negociojmë me Greqinë për të shtuar sportelet dhe stafin në Kakavijë

Konsulli shqiptar në Janinë Eltjon Vërleni deklaroi të shtunën, se po negociojnë me palën greke për t’i kërkuar asaj shtimin e stafit policor dhe mjekësor në doganë.

Në një prononcim për median, Vërleni u shpreh:

“Jemi prej tre ditësh në negociata me palën greke për shtimin e mjekëve apo të sporteleve. Shpresojmë që deri në orën 22:00 të kalojnë të paktën 4 mijë qytetarë.”

Ai e quajti situatën në pikën kufitare të Kakavijës ‘të jashtëzakonshme’.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>