Anullohet festivali Eurovision 2020, rasti i parë në histori

Nga Exit News
Anullohet festivali Eurovision 2020, rasti i parë në histori

Festivali i përvtishëm Eurovision, i planifikuar për t’u zhvilluar në muajin maj  në Rotterdam, do të anullohet për shkak të koronavirusit.

Nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare, organizatorët deklaruan se për shkak të shpërthimit të vazhdueshëm të Covid-19, Eurovisioni nuk do të zhvillohet.

Ky është rasti i parë që Eurovision nuk do të zhvillohet. Jon Ola Sand, përgjegjësi ekzekutiv i festivalit, pohoi se po shqyrtohet mundësia që Eurovisioni të zhvillohet vitin tjetër.

Për shkak të situatës nga koronavirusi janë anulluar gjithashtu dhe kampionatet e futbollit në botë, si dhe Kampionati Europian.

2 komente

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme