Kosova mban zgjedhje të parakohshme më 11 qershor

Media kosovare bën të ditur se zgjedhjet e parakohshme në Kosovë do të mbahen më 11 qershor. Vendimi është marrë pas takimit të Presidentit Thaçi me partitë politike dhe KQZ.

Vendimi për zgjedhje të parakohshme vjen një ditë pasi Kuvendi votoi pro rrëzimit të qeverisë së Isa Mustafës.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>