Kosova regjistron 4 viktima dhe 75 raste të reja me Covid-19

Nga Exit News
Kosova regjistron 4 viktima dhe 75 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njoftoi të martën se në Kosovë në 24 orët e fundit janë regjistruar 4 viktima.

Ndërkohë, nga testimi i 1.312 mostrave në laboratorët publik dhe privat, kanë rezultuar 75 raste pozitive.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 546 pacientë, teksa numri i përgjithshëm i të shëruarve shkon në 96.012.

Mbeten 7.508 raste aktive.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prizren 2 raste (76, 73 vjeç), Pejë 1 rast (84 vjeç), Prishtinë 1 rast (73 vjeç), Skenderaj 1 rast (47 vjeç).

Prej fillimit të pandemisë, Kosova ka regjistruar 105.711 raste me COVID-19, prej të cilave tyre dhe 2.191 pacientë kanë humbur jetën.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme